Archiwum wiadomości

2010-2011    2011-2012   2012-2013   2013-2014

/22.06.2011/

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Na ten dzień czekali chyba wszyscy. Po uroczystej mszy świętej uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i oklaskiwali szkolne „omnibusy”, które z sukcesami zakończyły kolejny rok edukacji. Wręczone zostały dwa ważne wyróżnienia – „Przyjaciela Gimnazjum” dla Przewodniczącej Rady Gminy Budzów, Pani Krystyny Szczepaniak (więcej...) oraz medal „Primus Inter Pares” dla Bartka Bukowskiego z kl.3a.(więcej...) Uczniowie klas drugich pożegnali absolwentów i wszyscy udali się do sal, by tam odebrać świadectwa i wreszcie rozpocząć wakacje.

/20.06.2011/

KOMERS 2011

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami przygotowali bal kończący pobyt w gimnazjum. Pięknie zatańczony polonez, taniec z nauczycielami, a następnie zabawa do 24.00 – to program komersu.

Komers 2011

/15.06.2011/

    Na dzisiejszą uroczystą sesję Rady Gminy zostali zaproszeni nasi laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Krystyna Szczepaniak, wraz z Wójtem - Panem Janem Najdkiem  podziękowali młodzieży za godne reprezentowanie szkoły, a tym samym Gminy na szczeblu wojewódzkim. Słowa podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursów zostały skierowane również do nauczycieli.

W sesji uczestniczyli:

1. Bukowski Bartłomiej

–laureat konkursu chemicznego (op. mgr inż. Grażyna Bukowska)

-finalista konkursu fizycznego (op. mgr Stanisława Wypartowicz)

- finalista konkursu matematycznego (op. mgr Teresa Tondyra)

2.  Łuczak Łukasz

- finalista konkursu chemicznego (op. mgr Danuta Jurek)

3. Frosztęga Patrycja

- finalistka konkursu biologicznego (op. mgr Barbara Szczerba)

4. Wadowska Sabina

   Zaręba- Głód Tymoteusz

- finaliści konkursu polonistycznego (op. Bożena Szczęch)

Uczniowie i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

/10.06.2011/

ZIELONA SZKOŁA 2011

    Obecnie przebywamy na Zielonej Szkole w Jantarze. Grupą 73 osób opiekuje się siedmioro wychowawców. Przyjechaliśmy 5 czerwca z samego rana. Przywitała na piękna pogoda. W niedzielę po śniadaniu poszliśmy do tutejszego kościoła parafialnego na mszę świętą. Później obiad i po obiedzie powitanie z morzem. W poniedziałek zwiedziliśmy Jantar i okolice, a po południu, korzystając ze słonecznej pogody, opalaliśmy nasze blade ciała. Byliśmy też na krytym basenie oraz basenie solankowym. We wtorek nauczyciele zadbali o naszą edukację-  lekcje geografii i historii odbyły się podczas wycieczki na Żuławy Wiślane oraz do Malborka. Wieczorem, mimo zmęczenia, zorganizowaliśmy dyskotekę, na której bawiliśmy się wspaniale. Środa to piesza wędrówka ( Stegny),  plażowanie i wieczorny zachód słońca. W czwartek pogoda "pod chmurką", ale bez deszczu i  kolejne lekcje, tym razem  historii, języka polskiego i geografii . Zwiedzaliśmy obóz  koncentracyjny w Sztutowie - KL STUTHOF. Jak zawsze podczas takich wycieczek zachowywaliśmy się bez zarzutu.

    Po kolacji wspólne śpiewy przy grillu. Piątek to zwiedzanie Trójmiasta. Sobota to plażowanie i powolne pakowanie się, bo niestety dziś kończy się wspaniały tydzień na Zielonej Szkole ...

    Codziennie mieliśmy do dyspozycji boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i koszykową, ale największą popularnością cieszył się odkryty basen. Przesyłamy tradycyjne pozdrowienia znad morza.

/1.06.2011/

DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU - PREZENTACJA PROJEKTÓW KLAS II

   
Właśnie w Dniu Dziecka postanowiliśmy na chwilę się zatrzymać, by rozważyć, jakie miejsce w naszym codziennym życiu odgrywa miłość, która ,,niejedno ma imię". Czy w ciągłej gonitwie i natłoku zwykłych spraw nie zapomnieliśmy o tym, co przecież w życiu największe i najważniejsze? Przedstawienie pt. ,,Tam, gdzie spadają anioły" skłoniło wszystkich zebranych na sali gimnastycznej do refleksji... .
Odbył się również pokaz mody uczniowskiej krajów Zjednoczonej Europy. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym.

 

Dzień dziecka 2011

 

 

/30. 05.2011/

      27 maja o godz.17 sala gimnastyczna zapełniła się licznie przybyłymi gośćmi. Jak co roku uczniowie trzecich klas wraz z wychowawcami zorganizowali Dzień Rodziców, podczas którego podziękowali swoim Mamom i Tatom za trud wychowania. Na pewno niejeden rodzic miał łzy w oczach, kiedy słuchał słów :  Mama. Ileż każdemu z nas kojarzy się myśli i uczuć na dźwięk tego słowa! To Ona pierwsza wyciągnęła do nas drżące ręce, złożyła pierwszy pocałunek na czole i uroniła łzę radości. Często znużona, stroskana budziła się w nocy, bo wydawało Jej się, że mamy jakieś życzenie, którego nie umiemy wypowiedzieć. Ona jedna kocha nie dlatego, że jesteśmy ładni, mili czy mądrzy, ale dlatego, że jesteśmy jej dzieckiem.

        Tata nigdy nie wspiął się na Mount Everest  ani nie pobił rekordu świata. Nie czytał klasyków literatury ani nie podziwiał  płócien wielkich mistrzów pędzla. Jednak Tata jest wielkim człowiekiem niezależnie od tego, czy odniósł światowy sukces, czy też nie.

Jest kimś, z kogo możemy brać przykład.

Po części poważnej uczniowie zaprezentowali przedstawienie: „Jak mama tatę poznała”. Burza oklasków świadczyła, że Rodzice dobrze się bawili. Brawurowe wykonanie niektórych piosenek (podziękowanie dla Pani E. Trzop) na długo wszyscy zapamiętają.

 Na zakończenie młodzież wręczyła Rodzicom róże i wiersze ułożone przez nich samych i zebrane w klasowe tomiki „Wiersze dla Mamy i Taty”.

Dzień Rodzica - Gimnazjum w Budzowie - maj 2011

* Tradycyjne spotkanie z Rodzicami uczniów klas 3 odbędzie się 27 maja o godz. 17.00 w Gimnazjum w Budzowie.

* Wyjazd uczniów na Zieloną Szkołę 4.06.2011 o godz. 14.30, zbiórka na parkingu obok kościoła o godz. 14.00

* Posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej odbędzie się 15 czerwca 2011 o godz. 15.00.

 * /25.05.2011/

Przybyliśmy, zobaczyliśmy…opisujemy*

25 maja na długo utkwi w pamięci uczniów klas III, którzy wraz z opiekunami zwiedzali Kraków. Rozpoczęliśmy od komnat na Wawelu, gdzie wielkie wrażenie wywarły na nas arrasy. Katedra Wawelska, Groby Królewskie oraz dzwonnica z masywnym dzwonem Zygmunta to miejsca, których nie można pominąć.

Ze wzgórza wawelskiego udaliśmy się na Kazimierz- dzielnicę Krakowa, w której dwie wielkie religie współistniały w harmonii przez stulecia. Mieliśmy okazję wejść do synagogi oraz zadumać się na cmentarzu żydowskim.

Być w Krakowie i nie zobaczyć ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim? Nie posłuchać hejnału granego na wieży? To niemożliwe. Tak samo jak nie do pomyślenia jest zbiórka uczestników w innym miejscu niż „pod Adasiem”, czyli pomnikiem Mickiewicza.

To był dzień pełen wrażeń, nikt nie marudził, wszyscy uważnie słuchali, (niektórzy notowali), bo w poniedziałek wiedza ze znajomości zabytków Krakowa zostanie sprawdzona na historii

(i wiemy, kto się o to postara).

*Veni, vidi, vici (łac. 'Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem')-  słowa  Juliusza Cezara

* /23.05.2011/

„TALENTY MAŁOPOLSKI 2011”

Kolejny sukces naszych gimnazjalistów!

      14 i 15 maja w Zawoi odbył się wojewódzki finał Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2011”. Była to już dwudziesta czwarta edycja festiwalu, a po raz pierwszy finał wojewódzki odbył się na terenie powiatu suskiego. Pierwszego dnia na scenie Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Zawoi zaprezentowali się soliści, duety i zespoły – łącznie 269 osób, zaś nazajutrz, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zawoi Centrum można było obejrzeć występy tancerzy (82 podmioty wykonawcze – łącznie 610 osób.

         W kategorii muzycznej jury przyznało 41 równorzędnych Nagród Głównych wraz z tytułem „TALENT MAŁOPOLSKI 2011” oraz 42 równorzędne wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie- Adam Kania  i Gabriela Polak.

      W kategorii tanecznej przyznano 6 równorzędnych Nagród Głównych wraz z tytułem „TALENT MAŁOPOLSKI 2011” oraz 22 równorzędne wyróżnienia, z których jedno otrzymał Łukasz Matuszyk.

* /23.05.2011/

V EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ I KONKURSU POEZJI

JANA PAWŁA II

      W dniu 18 maja 2011r. w Zamku Suskim odbyła się

V EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ I KONKURSU POEZJI JANA PAWŁA II.

 

Gimnazjaliści z powiatu suskiego w ten sposób uczcili pamięć błogosławionego Jana Pawła II.

Na scenie zaprezentowało się ogółem 170 wykonawców w następujących kategoriach:

– Recytacja poezji religijnej

– Konkurs piosenki religijnej – w kategoriach: zespoły, chóry i soliści.

W  konkursie recytatorskim wzięło udział 21 gimnazjalistów,  którzy oceniani byli m.in. za odpowiedni dobór repertuaru, staranną wymowę zgodną z zasadami kultury słowa, a także właściwą interpretację.  Jury doceniło występ naszych gimnazjalistek i przyznało I miejsce Darii Kunas z Gimnazjum w Budzowie i Natalii Fluder - Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej oraz III miejsce Magdalenie Gaurze - Gimnazjum w Budzowie i Karolinie Wąsek - Gimnazjum w Stryszawie.

Świetnie zaprezentowali się nasi piosenkarze, którzy pokonali 7 zespołów i uplasowali się na I miejscu.

W kategorii solistów Marcelina Chromy zajęła III miejsce.

       W tym samym dniu naszą szkołę w  V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej organizowanym przez Gimnazjum w Juszczynie reprezentowała Aleksandra Najdek. Również Ola wróciła do szkoły z I miejscem.

Wszystkim  gratulujemy!